▶Chipset-ka Kaydinta Baytariga ee Sare oo keliya ayaa laga heli karaa Texas Instrument; Isticmaal Hoose
▶Bandhigga E-Ink wuxuuna diyaar u yahay ilaa saddex midabB/W/R ama B/W/R
▶Isgaarsiin laba-geesood ah oo bilaa-waayir ah oo u dhaxaysa Nidaamkaaga iyo Shaashadda
▶Luqado badan ayaa la awoodsiiyay, awood u leh inuu muujiyo macluumaadka adag
▶Qaab-dhismeedka iyo Mawduuca La Habeyn Karo
▶Iftiiminta LED-ka ee Tilmaamaha Xusuusin
▶Waxaa taageera miiska sare oo wata adabtarada
▶Si Fudud Loo Rakibo, Loo Isku Daro oo Loo Dayactiro
Madal kontorool oo dhexe oo daruuriga ah oo EATACCN ah si loo cusbooneysiiyo loona naqshadeeyo qaab-dhismeedka calaamadaha, dejinta jadwalka taageerada, isbeddelka baaxadda leh, iyo POS/ERP oo ku xiran API.
Hab-maamuuskayaga wireless-ka wuxuu isticmaalaa tamar yar sababtoo ah waqtigeeda caqli-gal ah wuxuuna ka faa'iideystaa qaybta muhiimka ah ee kaabayaasha ESL ee dukaanka isku xiran taasoo u oggolaanaysa tafaariiqleyda inay si toos ah ula xiriiraan macaamiishooda marka go'aan laga gaarayo. Calaamadaha Khaanadaha Elektarooniga ah waxaa laga heli karaa LED ama LED la'aan.
QEEXIDDA GUUD
| Cabbirka Shaashadda | 4.2 inji |
| Miisaanka | 83 g |
| Muuqaalka | Gaashaanka Qaab-dhismeedka |
| Chipset-ka | Qalabka Texas |
| Alaab | ABS |
| Wadarta Cabbirka | 118*83.8*11.2 /4.65*3.3*0.44inji |
| HAWLGALKA | |
| Heerkulka Hawlgalka | 0-40°C |
| Waqtiga Nolosha Baytariga | 5-10 sano (2-4 cusbooneysiin maalintii) |
| Baytari | CR2450*3ea (Baytariyada la beddeli karo) |
| Awood | 0.1W |
* Muddada nolosha batteriga waxay ku xiran tahay inta jeer ee cusbooneysiinta la sameeyo
| BANDHIG | |
| Goobta Bandhigga | 84.2x63mm/4.2inji |
| Midabka Muujinta | Madow & Cadaan & Casaan / Madow & Cadaan & Jaalle |
| Habka Muujinta | Bandhigga Matrix-ka Dhibcaha |
| Xallinta | 400 × 300 pixel |
| DPI | 183 |
| Biyaha Cadayn | IP54 |
| Nalalka LED-ka | 7 midab oo LED ah |
| Xagasha Daawashada | > 170° |
| Waqtiga Cusboonaysiinta | 16 ilbiriqsi |
| Isticmaalka Awoodda ee Cusboonaysiinta | 8 mA |
| Luqadda | Luuqado badan ayaa la heli karaa |
Hagaaji maaraynta kaydka
Calaamadaha shelfyada elektaroonigga ah ayaa sidoo kale ka caawin kara tafaariiqleyda inay si fiican ula socdaan kaydka. Iyagoo otomaatig u samaynaya habka calaamadaynta, tafaariiqleyda waxay si dhakhso ah u cusbooneysiin karaan macluumaadka kaydka waqtiga dhabta ah, taasoo u oggolaanaysa inay sameeyaan go'aanno xog ogaal ah oo ku saabsan dib-u-soo-celinta iyo dalbashada. Astaantan ayaa sidoo kale ka caawisa tafaariiqleyda inay ka fogaadaan kaydka xad-dhaafka ah ama ka dhammaato kaydka, taasoo badbaadinaysa waqti iyo lacag mustaqbalka fog.
Kordhi faa'iidada faa'iidada
Ugu dambeyntii, mid ka mid ah faa'iidooyinka ugu muhiimsan ee calaamadaha shelfyada elektaroonigga ah waa suurtagalnimada in la kordhiyo faa'iidada. Iyadoo la dhimayo khaladaadka qiimaha, kordhinta hufnaanta iyo bixinta khibrad macaamiil oo wanaagsan, calaamadaha shelfyada elektaroonigga ah waxay ka caawin karaan tafaariiqleyda inay kordhiyaan iibka iyo inay yareeyaan kharashyada. Isku-darkaani wuxuu horseedi karaa faa'iido sare, taas oo muhiim u ah waarta iyo guusha muddada dheer.
Hagaaji saxnaanta
Mid ka mid ah faa'iidooyinka ugu muhiimsan ee calaamadaha shelfyada elektaroonigga ah ayaa ah inay bixiyaan saxnaan dheeraad ah, taasoo gacan ka geysaneysa in la tirtiro khaladaadka la xiriira calaamadaynta gacanta. Tusaale ahaan, qaladka aadanaha badanaa wuxuu horseedaa qiimo khaldan, taasoo horseedda macaamiisha niyad jabsan iyo dakhli lumis. Iyada oo la adeegsanayo calaamadaha shelfyada elektaroonigga ah, tafaariiqleyaashu waxay cusbooneysiin karaan qiimaha iyo macluumaadka kale waqtiga dhabta ah, iyagoo hubinaya in wax walba ay sax yihiin oo ay casri yihiin.
Hagaaji hufnaanta
Faa'iido kale oo muhiim ah oo ka mid ah calaamadaha shelfyada elektaroonigga ah ayaa ah inay bixiyaan hufnaan dheeraad ah. Deegaan tafaariiqeed oo dhaqameed ah, shaqaaluhu waa inay saacado badan ku qaataan beddelidda calaamadaha warqadda, taas oo waqti badan qaadata oo u nugul khaladaadka. Laakiin calaamadaha shelfyada elektaroonigga ah, habkani waa mid otomaatig ah, taasoo badbaadinaysa waqti qiimo leh isla markaana fududaynaysa hawsha oo dhan.
Maadaama warshadaha tafaariiqda ay sii wadaan inay horumaraan, calaamadaha shelfyada elektaroonigga ah ayaa noqday qalab muhiim ah oo lagu maareeyo kaydka iyo siinta macluumaadka qiimaha macaamiisha. Calaamadaha shelfyada elektaroonigga ah, oo sidoo kale loo yaqaan ESLs, waa bandhigyo dijitaal ah oo beddelaya calaamadaha warqadda dhaqameed ee khaanadaha dukaamada. Bandhigyada si toos ah ayaa loogu cusbooneysiiyaa shabakadda bilaa-waayirka ah, taasoo meesha ka saareysa baahida loo qabo in gacanta lagu beddelo qiimaha. In kasta oo calaamadaha shelfyada elektaroonigga ah ay yihiin qalab awood badan, sida tiknoolajiyad kasta, waxay u baahan yihiin dayactir si loo hubiyo inay si sax ah u shaqeeyaan.